onsemi P6SMB39AT3G
Diode TVS Single Uni-Dir 33.3V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi P6SMB39AT3G.
Upverter
Datasheet7 pagesIl y a 19 ans
Datasheet7 pagesIl y a 14 ans
Datasheet7 pagesIl y a 10 ans
Datasheet7 pagesIl y a 16 ans
Datasheet7 pagesIl y a 16 ans
IHS
Newark
iiiC
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 33.3V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ33A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 33 V, 53.3 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ33A-13-F
SMBJ33A Series 600 W 33 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
onsemiSMBJ33A
Diode Transient Voltage Suppressor (TVS) Single Uni Directional 33V 600W 2-Pin SMBJ T/R
LittelfuseTPSMA6L33A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 33V 600W 60A 5% UniDirectional
LittelfuseP6SMB39A
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 33.3V, RoHS
Descriptions
Descriptions de onsemi P6SMB39AT3G fournies par ses distributeurs.
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 39 V, Unidirectional
600 WATT PEAK POWER ZENER TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 33.3V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Transient Voltage Suppressor (TVS) Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:33.3V; Breakdown Voltage Max:39V; Clamping Voltage Max, Vc:53.9V; Package/Case:SMB; Breakdown Voltage, Vbr:39V; Capacitance, Cd:500pF ;RoHS Compliant: Yes
DIODE, TVS, UNI, 39V, SMB; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:33.3V; Breakdown Voltage Range:37.1V to 41V; Clamping Voltage Vc Max:53.9V; Diode Configuration:Unidirectional; Peak Pulse Current Ippm:11.2A; Diode Case Style:403A; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:3W; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Breakdown Voltage:39V; Breakdown Voltage Max:39V; Breakdown Voltage Vbr:39V; Breakover Voltage Min:39.05V; Capacitance Cd @ Vr Typ:500pF; Current Ir Max:5µA; Diode Type:TVS, Unidirectional; Package / Case:Case 403; Peak Pulse Power:600W; Power Dissipation Pd:3W; Reverse Voltage Vr Max:33.3V; Stand-off Voltage:33.3V; Termination Type:SMD