onsemi NTD3055-094T4G
N-Channel 60 V 94 mOhm 48 W Tab Mount Power MOSFET - TO-252-3
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NTD3055-094T4G.
JRH Electronics
Datasheet10 pagesIl y a 0 an
IHS
Upverter
onsemi
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
N-Channel Power MOSFET 50V, 14A, 100mΩ
Tube Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 14A Tc 14A 48W 17ns
Single N-Channel Logic Level Power MOSFET 60V, 12A, 104mΩ
Single N-Channel 60 V 0.1 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
STMicroelectronicsSTD10P6F6
P-channel -60 V, 0.13 Ohm typ., -10 A STripFET F6 Power MOSFET in DPAK package
STMicroelectronicsSTD12NF06LT4
Automotive-grade N-channel 60 V, 0.08 Ohm typ., 12 A STripFET II Power MOSFET in a DPAK package
Descriptions
Descriptions de onsemi NTD3055-094T4G fournies par ses distributeurs.
NTD3055-094T4G N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 12 A, 60 V, 3-PIN DPAK
N Channel Mosfet, 60V, 12A, D-Pak; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:60V; Continuous Drain Current Id:12A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:2.9V Rohs Compliant: Yes |Onsemi NTD3055-094T4G.