onsemi NL17SZ32DFT2G
NL17SZ Series 3.25 V Surface Mount Single 2-Input OR Gate - SC-70-5
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NL17SZ32DFT2G.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
Upverter
onsemi
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.42%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
5
Logic Function
OR
OR
Number of Circuits
1
Number of Inputs
2
Propagation Delay
12.7 ns
5.5 ns
5.5 ns
Low Level Output Current
32 mA
24 mA
24 mA
High Level Output Current
-32 mA
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
1 µA
2 µA
2 µA
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
74VHC Series 2 to 5.5 V Surface Mount Single 2 Input OR Gate - SOT-353
Texas InstrumentsSN74AHC1G32DCKRG4
1-ch, 2-input 2-V to 5.5-V high-speed (9 ns) OR gate 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsSN74AHC1G86DCKRG4
Single 2-input, 2-V to 5.5-V XOR (exclusive OR) gate 5-SC70 -40 to 125
2-Input Exclusive OR Gate | IC GATE XOR 1CH 2-INP SC88A
ON SEMICONDUCTOR - M74VHC1GT86DFT1G - XOR Gate, 74VHC1G86, 2 Input, 8 mA, 3 V to 5.5 V, SC-70-5
Texas InstrumentsSN74AHCT1G86DCKR
Descriptions
Descriptions de onsemi NL17SZ32DFT2G fournies par ses distributeurs.
Logic IC, OR Gate, Single, 2 Inputs, 5 Pins, SOT-353, 17SZ32
OR 17SZ32 EAR99 17SZ logic gate circuit 4.5ns @ 5V 50pF 1mm 32mA 32mA 3.3V
OR GATE, SINGLE, 2 I/P, SOT-353-5; Logic Family / Base Number: NL17SZ32; Logic Type: OR Gate; Output Current: -; No. of Inputs: 2; Supply Voltage Min: 1.65V; Supply Voltage Max: 5.5V; Logic Case Style: SOT-353; No. of Pins: 5Pin
Ic, Single Or Gate, 2I/P, Sot-353-5; Logic Function:Or Gate; No. Of Elements:Single; No. Of Inputs:2Inputs; No. Of Pins:5Pins; Ic Case/Package:Sot-353; Product Range:17Sz32; Logic Ic Family:-; Supply Voltage Min:1.65V; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Onsemi NL17SZ32DFT2G