onsemi NDPL070N10BG
Power MOSFET, N-Channel, 100 V, 70 A, 10.8 mΩ
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NDPL070N10BG.
Farnell
Datasheet6 pagesIl y a 10 ans
onsemi
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-01-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-10-30
LTD Date2018-04-30
Pièces détachées
InfineonIRFB7787PBF
Single N-Channel 75 V 8.4 mOhm 73 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-220-3
Trans MOSFET N-CH 100V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
NXP SemiconductorsPSMN8R5-100XSQ
Power Field-Effect Transistor, 49A I(D), 1-Element, N-Channel, Metal-oxide Semiconductor FET
InfineonIRFB7746PBF
Single N-Channel 75 V 10.6 mOhm 55 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-220-3
STMicroelectronicsSTP75NF75FP
N channel 75 V, 0.0095 Ohm typ., 80 A STripFET II Power MOSFET in TO-220FP package
100V, N-Ch, 12.1 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T, PG-TO220-3, RoHS
Descriptions
Descriptions de onsemi NDPL070N10BG fournies par ses distributeurs.
Compliant Surface Mount, Through Hole 40 ns Lead Free 180 ns No SVHC 10.8 mΩ TO-220-3
Trans MOSFET N-CH 100V 70A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Tube Through Hole N-Channel MOSFET (Metal Oxide) Mosfet Transistor 70A Ta 70A 2.1W Ta 72W Tc 40ns
Power Field-Effect Transistor, 70A I(D), 100V, 0.0128ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Trench Mosfet FET, TO-220AB
MOSFET, N-CH, 100V, 70A, TO-220-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 70A; Drain Source Voltage Vds: 100V; On Resistance Rds(on): 0.009ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 15V; Threshold Voltage Vgs: 4V; Po