onsemi NCV8503PW33G
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~150C 400mA 2.65mm 600mV
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCV8503PW33G.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 16 ans
SHENGYU ELECTRONICS
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2003-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2013-04-10
LTD Date2013-10-10
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Obsolete Lead Free Positive Positive Linear Voltage Regulator IC -40C~150C 400mA 600mV
IC REG LDO 2.5V 0.4A 16SOIC / LDO Regulator Pos 2.5V 0.4A Automotive 16-Pin SOIC W EP T/R
Texas InstrumentsLP2960IM-5.0/NOPB
500-mA, 30-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 16-SOIC -40 to 125
Texas InstrumentsLP2960IMX-3.3/NOPB
Texas InstrumentsLP2960IM-3.3
Adjustable Micropower 0.5A Low-Dropout Regulators 16-SOIC -40 to 125
Descriptions
Descriptions de onsemi NCV8503PW33G fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.4A Automotive AEC-Q100 16-Pin SOIC W EP Tube
Linear Voltage Regulator, LDO, 400 mA, with Enable, Delay, Adjustable Reset and General Use Comparator 3.3 V
IC REG LINEAR 3.3V 400MA 16SOIC
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, BIPolar, PDSO16