onsemi NCV78M12BDTRKG
Linear Voltage Regulator, 500 mA, 5 to 24 V, High PSRR, Positive Vout: 12 V; TJ = -40° to +125°C
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCV78M12BDTRKG.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
HQonline
onsemi
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+36.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Linear Voltage Regulator, 500 mA, 5 to 24 V, High PSRR, Positive Vout: 12 V; TJ = 0° to +125°C
Descriptions
Descriptions de onsemi NCV78M12BDTRKG fournies par ses distributeurs.
NCV78M00 Series 500 mA 12 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator -TO-252
NCV78M12BDTRKG, SINGLE LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 700MA 12 V, 3-PIN DPAK
LINEAR VOLT REG, AEC-Q100, 12V, TO-220-3; Fixed Output Voltage Nom.: 12V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 35V; Product Range: 12V 500mA Linear Voltage Regulators; Output Current: 500mA; Output Type: Fixed; Linear Regulator Case Style: TO-252; No. of Pins: 3Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q100; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: Lead (27-Jun-2018)