onsemi NCV562SQ33T1G
LDO Regulator Pos 3.3V 0.28A Automotive 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCV562SQ33T1G.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 6 ans
HQonline
Master Electronics
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.91%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2001-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Linear Voltage Regulator, LDO, CMOS Low Iq, 80 mA, V out : 3.5 V
Linear Voltage Regulator, LDO, CMOS Low Iq, 80 mA, V out : 3.0 V
NCP562SQ27T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,280MA,2.7V 2%,MAXIMUM OF 6 VIN,4-PIN SC-82
Texas InstrumentsTLV70018DCKR
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70028DCKT
Texas InstrumentsTLV70033DCKR
Descriptions
Descriptions de onsemi NCV562SQ33T1G fournies par ses distributeurs.
NCV562SQ33T1G, SINGLE LINEAR VOLTAGE REGULATOR, 80MA 3.3 V, 2%, 4-PIN SC-82AB
1¦ÌA Fixed 80mA 1 3.3V 3.3V 6V 350mV@ 80mA 20 mV 20mV SC-82AB , 1mm
LDO Regulator, 80 mA, Ultra-Low Iq 3.3V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.35V Dropout, CMOS, PDSO4
NCP562 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 190mV 1.1mm 280mA -40C~85C
IC REG LINEAR 3.3V 80MA SC-82AB
LDO, 80MA, 3.3V, SC82AB; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 4.3V; Input Voltage Max: 6V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 280mA; Dropout Vo
LDO, 80MA, 3.3V, SC82AB; Primary Input Voltage:6V; Output Voltage Fixed:3.3V; Dropout Voltage Vdo:190mV; Voltage Regulator Case Style:SC-82AB; No. of Pins:4; Output Current:280mA; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Base Number:562