onsemi NCP717BMX285TCG
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.85V, No Active Discharge
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP717BMX285TCG.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 10 ans
Augswan
onsemi
Farnell
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.85V, Active Discharge Rdis=120 Ohms
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.85V, Active Discharge Rdis=1.2kOhms
LDO Regulator, 300 mA, Low Iq, High PSRR, Low Noise 2.8V, Active Discharge Rdis=1.2kOhms
Texas InstrumentsLP5907UVX19/NOPB
250-mA, low-noise, high-PSRR, ultra-low-dropout voltage regulator with low IQ and enable
Texas InstrumentsTLV70212DBVT
300-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70218DBVT
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP717BMX285TCG fournies par ses distributeurs.
Fixed Positive LDO Regulator, 2.85V, 0.265V Dropout, PMOS, PDSO4
LDO Regulator Pos 2.85V 0.3A 4-Pin XDFN EP T/R
IC REG LINEAR 2.85V 300MA 4-XDFN
IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 175mV 0.65mm 300mA -40C~125C TJ