onsemi NCP716MT33TBG
60dB(100kHz) 4.2¦ÌA Fixed 80mA 1 3.3V 2.5V 3.3V 24V 560mV@ 80mA 10mV 4mV DFN , 2mm*2mm*800¦Ìm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP716MT33TBG.
Upverter
Technical Drawing1 pageIl y a 4 ans
Master Electronics
Future Electronics
IHS
onsemi
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.34%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2013-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Ldo Regulator, 80 Ma, Ultra-Low Iq 2.5V, Wdfn6/ Reel Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP716MT25TBG
MC78LC00 Series 80 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
MC78LC00 Series 80 mA 3 V Fixed Output SMT LDO Micropower Regulator -TSOT-23-5
STMicroelectronicsST715M33R
ST715 Series 85 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Linear Regulator - SOT-23-5
STMicroelectronicsST715C33R
ST715 Series 3.3 V 85 mA High Input Voltage LDO Linear Regulator - SOT323-5
Texas InstrumentsTPS76150DBVT
100-mA, 16-V, low-dropout voltage regulator with reverse current protection 5-SOT-23 -40 to 125
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP716MT33TBG fournies par ses distributeurs.
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Under Voltage Lockout (UVLO) ROHS3Compliant voltage regulator linear 350mV 2mm 80mA -40C~125C TJ
LDO, FIXED, 3.3V, 0.08A, WDFN-6; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.5V; Input Voltage Max: 24V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 80mA; Dr