onsemi NCP715MX25TBG
60dB(100kHz) 4.2¦ÌA fixed 50mA 1 2.5V 2.5V 2.5V 24V 450mV@ 50mA 3mV 10mV DFN 1.5mm*1.5mm*400¦Ìm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP715MX25TBG.
IHS
Datasheet23 pagesIl y a 3 ans
Master Electronics
onsemi
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+33.11%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2013-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
NCP715 Series 2.5 V 200 mA Fixed Surface Mount Voltage Regulator - SOT-353
LDO Regulator, 50 mA, Ultra-Low Iq 3.3V, XDFN6
LDO Regulator, 50 mA, Ultra-Low Iq 3.0V, XDFN6
Texas InstrumentsTPS79301DBVR
PMIC - Voltage regulator - Linear positive adjustable 1 output 200mA SOT-23-6 Vo=1.22~5.5V
STMicroelectronicsLDK220PU-R
LDK220 Series 200 mA 13.2V Adj. Low Quiescent Current and Low Noise LDO - DFN-6
STMicroelectronicsLDK220PU33R
LDK130 Series 0.2 A 3.3 V Low Noise LDO Voltage Regulator - DFN-6 (1.2x1.3)
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP715MX25TBG fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator, 50 mA, Ultra-Low Iq 2.5V, XDFN6
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.45V Dropout, CMOS, PDSO6
LDO Regulator Pos 2.5V 0.2A 6-Pin XDFN T/R
IC REG LINEAR 2.5V 50MA 6-XDFN
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Under Voltage Lockout (UVLO) ROHS3Compliant voltage regulator linear 260mV 0.45mm 200mA -40C~125C TJ
Ic, Ldo Volt Reg, 0.05A, 2.5V, Xdfn-6; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:3.5V; Input Voltage Max:24V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage - Nom:2.5V; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP715MX25TBG