onsemi NCP662SQ33T1G
Linear Voltage Regulator, CMOS LDO, Low Iq, 100 mA, Vout: 3.3 V; SC-82AB-4
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP662SQ33T1G.
IHS
Datasheet11 pagesIl y a 21 ans
Future Electronics
Farnell
Augswan
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-03-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
Linear Voltage Regulator, CMOS LDO, Low Iq, 100 mA, V out : 5.0 V
LDO Regulator, 450 mA, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 2.85V, Active Discharge
LDO Regulator, 450 mA, Ultra-High PSRR, Ultra-Low Noise 3.0V, Active Discharge
STMicroelectronicsLD3985M29R
Ultra low drop-low noise BiCMOS voltage regulators low ESR capacitors compatible
LDO Regulator Pos 5V 0.5A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 Tube Automotive AEC-Q100
LDO Regulator Pos 0.8V to 5V 0.5A 6-Pin(5+Tab) SOT-223 T/R
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP662SQ33T1G fournies par ses distributeurs.
NCP662SQ33T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,600MA,3.3V 2%,MAXIMUM OF 6 VIN,4-PIN SC-82AB
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.42V Dropout, CMOS, PDSO4
LDO Regulator Pos 3.3V 0.28A 4-Pin(3+Tab) SC-82AB T/R