onsemi NCP585DSN125T1G
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 250mW 300mA 2.9mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP585DSN125T1G.
IHS
Datasheet14 pagesIl y a 16 ans
HQonline
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2005-09-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
NCP585HSN12T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,350MA,1.2V +/-3%,1.4 TO 6 VIN,5-PIN SOT-23
Linear Voltage Regulator, Tri-Mode, CMOS LDO, 300 mA, with Enable Vout: 1.2 V; Active Low, LP and FT Mode
Texas InstrumentsTLV73311PDBVT
300-mA, capacitor-free, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV73333PDBVT
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP585DSN125T1G fournies par ses distributeurs.
Linear Voltage Regulator, Tri-Mode, CMOS LDO, 300 mA, with Enable Vout: 1.25 V; Active High w/Auto Discharge, LP and FT Mode
Fixed Positive LDO Regulator, 1.25V, 0.75V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO Regulator Pos 1.25V 0.3A 5-Pin SOT-23 T/R