onsemi NCP5661DT25RKG
Linear Voltage Regulator, LDO, Fast Response, 1.0 A, with Enable
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP5661DT25RKG.
Upverter
Datasheet13 pagesIl y a 5 ans
IHS
Farnell
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Télécharger
EE Concierge
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2007-12-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-08
LTD Date2022-07-08
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsLDFPT-TR
LDO Regulator Pos 0.8V to 12V 1A 5-Pin(4+Tab) PPAK T/R
STMicroelectronicsLDF33PT-TR
LDF Series 3.3 V 1 A Fixed Surface Mount Voltage Regulator - POWERPAK-5
STMicroelectronicsLD29080PTR
800 mA fixed and adjustable output very low drop voltage regulator, PPACK 5, Tape and Reel
Texas InstrumentsTLE4275QKVURQ1
Automotive 450-mA, off-battery (42-V), low-dropout voltage regulator with RESET with delay
Texas InstrumentsTL751M12QKVURQ1
Automotive 750-mA, 26-V, low-dropout voltage regulator with enable 5-TO-252 -40 to 125
Texas InstrumentsTL751M05QKVURQ1
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP5661DT25RKG fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator, 1 A, Low Noise, with Enable
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 1.3V Dropout, BIPolar, PSSO4
LDO Regulator Pos 2.5V 1A 5-Pin(4+Tab) DPAK T/R