onsemi NCP4687DSN18T1G
NCP4671 Series 400 mA 1.8 V Fixed Output Dual Rail LDO Linear Regulator-SOT-23-5
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP4687DSN18T1G.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 11 ans
Farnell
onsemi
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Introduction Date2011-09-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Voltage Regulator, CMOS-LDO, 500 mA VOUT = 1.8 V
Voltage Regulator, CMOS-LDO, 500 mA VOUT = 2.5 V
STMicroelectronicsLD3985M25R
LD3985 Series 150 mA 2.5 V Fixed Low Noise LDO BiCMOS Regulator-SOT-23-5
STMicroelectronicsLD3985M18R
LD3985 Series 150 mA 1.8 V Fixed Low Noise LDO BiCMOS Regulator-SOT-23-5
STMicroelectronicsLD3985M27R
LD3985 Series 150 mA 2.7 V Fixed Low Noise LDO BiCMOS Regulator-SOT-23-5
Texas InstrumentsTPS78218DDCR
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP4687DSN18T1G fournies par ses distributeurs.
Linear Voltage Regulator, LDO, 500 mA 1.8V
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.41V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 1.8V 500MA SOT23-5
LDO, FIXED, 1.8V, 0.5A, SOT-23-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.5V; Input Voltage Max: 5.25V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 500mA