onsemi NCP4681DSQ33T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 3.3 V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP4681DSQ33T1G.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 12 ans
Farnell
Future Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Introduction Date2011-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 2.8 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 2.5 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 3.0 V
Texas InstrumentsLP5951MG-3.0/NOPB
Active Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~125C 150mA 1.1mm 250mV
Texas InstrumentsLP5951MG-2.8/NOPB
Texas InstrumentsLP5951MG-2.5/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP4681DSQ33T1G fournies par ses distributeurs.
Obsolete Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~85C 380mW 180mA 1mm
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.35V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO Regulator Pos 3.3V 0.15A 5-Pin SC-88A T/R
NCP4681 Series 3.3V 150mA Ultra Low Quiescent Current Low Dropout Regulator-SC70
Ldo Volt Reg, 0.15A, 3.3V, Sc70-5 |Onsemi NCP4681DSQ33T1G
NCP4681DSQ33T1G, SINGLE LINEAR VOLTAGEREGULATOR, 180MA 3.3 V, +/-1%, 5-PIN SC-70
LDO VOLT REG, 0.15A, 3.3V, SC70-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 1.4V; Input Voltage Max: 5.25V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 150m