onsemi NCP4681DSQ15T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Ultra Low Iq, 150 mA 1.5 V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP4681DSQ15T1G.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 12 ans
Farnell
onsemi
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-02-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 1.2 V
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Noise, 150 mA 1.5 V
Fixed LDO Voltage Regulator, 1.4V to 5.25V, 620mV Dropout, 900mVout, 150mAout, SC-70-5
Texas InstrumentsLP5951MG-1.8/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70
Texas InstrumentsLP5951MG-3.3/NOPB
Texas InstrumentsLP5951MG-3.0/NOPB
Active Lead Free Positive GULL WING Linear Voltage Regulator IC -40C~125C 150mA 1.1mm 250mV
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP4681DSQ15T1G fournies par ses distributeurs.
Fixed Positive LDO Regulator, 1.5V, 0.8V Dropout, CMOS, PDSO5
LDO Regulator Pos 1.5V 0.15A 5-Pin SC-88A T/R
Ldo Volt Reg, 0.15A, 1.5V, Sc70-5 |Onsemi NCP4681DSQ15T1G
NCP4681DSQ15T1G, SINGLE LINEAR VOLTAGEREGULATOR, 180MA 1.5 V, +/-1%, 5-PIN SC-70