onsemi NCP4671DSN15T1G
Linear Voltage Regulator, Ultra LDO, Dual Rail, 400 mA Auto-Discharge, 1.5 V
Obsolete
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP4671DSN15T1G.
IHS
Datasheet24 pagesIl y a 4 ans
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-01-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsTLV71211DBVR
300-mA, high-PSRR, low-IQ, low-VOUT, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70218DBVR
300-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SOT-23 -40 to 125
68dB(1kHz) 55¦ÌA Fixed 300mA 1 900mV 2V 900mV 5.5V 1mV 1mV SOT-23-5 , 1.1mm
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5 / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-23-5
NCP585 Series 300 mA 1.8 V Fixed Output SMT Tri-Mode CMOS LDO Regulator-SOT-23-5
IC REG LINEAR 3V 300MA SOT23-5 / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA SOT-23-5
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP4671DSN15T1G fournies par ses distributeurs.
NCP4671 Series 400 mA 1.5 V Fixed Output Dual Rail LDO Linear Regulator-SOT-23-5
LDO Regulator Pos 1.5V 0.4A 5-Pin SOT-23 T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 1.5V, 0.2V Dropout, CMOS, PDSO5