onsemi NCP4640H120T1G
NCP4640 Series 50 mA 12 V Fixed Output SMT Linear Voltage Regulator - SOT-89-5
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP4640H120T1G.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 15 ans
Augswan
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 days ago)
Pièces détachées
NCP4640 Series 50 mA 8 V Fixed Output SMT Linear Voltage Regulator - SOT-89-5
NCP4640 Series 50 mA 2 V Fixed Output SMT Linear Voltage Regulator - SOT-89-5
NCP4641 Series 150 mA 5 V Fixed Output SMT Linear Voltage Regulator - SOT-89-5
MCP1804 Series 150 mA 12 V Fixed Output SMT LDO Shutdown Regulator - SOT-89-5
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP4640H120T1G fournies par ses distributeurs.
Linear Voltage Regulator, Wide Input Range, 50 mA 12V
LDO Regulator Pos 12V 0.05A 6-Pin(5+Tab) SOT-89 T/R
IC REG LINEAR 12V 50MA SOT89-5
Fixed Ldo Voltage Regulator, 4V To 36V, 200Mv Dropout, 12Vout, 50Maout, Sot-89-5 Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP4640H120T1G
LDO, FIXED, 12V, 0.05A, SOT-89-5; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 4V; Input Voltage Max: 36V; Fixed Output Voltage Nom.: 12V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 50mA; Drop