onsemi NCP4623HSN120T1G
Linear Voltage Regulator, LDO, Wide Voltage Input, 150 mA 12 V with Enable
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP4623HSN120T1G.
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 4 ans
SHENGYU ELECTRONICS
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2019-01-26
LTD Date2019-07-26
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
MicrochipMIC5235YM5-TR
MIC5235 Series 150 mA ADJ Output Voltage Surface Mount LDO Regulator - SOT-23-5
MIC5235 Series 5 V Fixed Output 150 mA Surface Mount LDO Regulator - SOT-23-5
LDO, 0.31VDO, 0.15A, 3.3V, 2%, 5SOT23; Primary Input Voltage:24V; Output Voltage
Texas InstrumentsTLV70436DBVT
150-mA 24-V ultra-low-IQ low-dropout (LDO) voltage regulator 5-SOT-23 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70430DBVR
Texas InstrumentsTLV70133DBVR
150-mA 24-V ultra-low-IQ low-dropout voltage regulator for 3 V and 3.3 V 5-SOT-23 -40 to 125
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP4623HSN120T1G fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator Pos 12V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
NCP4623 Series 12 V 150 mA Surface Mount Fixed Low Dropout Regulator - SOT-23-5
Fixed Positive LDO Regulator, 12V, 0.55V Dropout, CMOS, PDSO5
IC REG LINEAR 12V 150MA SOT23-5
LDO, FIXED, 12V, 0.15A, SOT-23-5; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2V; Input Voltage Max:24V; No. of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; IC Mounting:Surface Mount; MSL:- RoHS Compliant: Yes