onsemi NCP380HSN10AAT1G
NCP380 Series 5.5 V 1 A High Side Fixed Power Distribution Switch - TSOP-5
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP380HSN10AAT1G.
Master Electronics
Datasheet23 pagesIl y a 9 ans
IHS
Upverter
onsemi
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.33%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2011-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) 0.5 A, Enable L
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) 1.0 A, Enable L
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) Adjustable, Enable L
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP380HSN10AAT1G fournies par ses distributeurs.
Power Distribution Switch, Current-Limiting (Fixed and Adjustable) 1.0 A, Enable H
NCP380HSN10AAT1G, CURRENT LIMIT SWITCH 2-INPUT 2-OUTPUT, 5-PIN, TSOP
USB Power SW Hi Side/DIST Single 5.5V 1A 5-Pin TSOP T/R
Avnet Japan
1A TSOP-5-1.5mm AC-DC Controllers & Regulators ROHS
Tape & Reel (TR) NCP380 Current Limiting (Fixed) UVLO e3 power distribution switch 3mm 5.5V 4ms 1A
Current-limiting power switch,1A,TSOP5
IC CURRENT LIMIT SWITCH 5-TSOP
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 5TSOP
POWER LOAD SWITCH, HIGH SIDE, 1A, TSOP-5; Power Load Switch Type: High Side; Input Voltage: 5.5V; Current Limit: 1A; On State Resistance: 0.07ohm; Distribution Switch Case Style: TSOP; No. of Pins: 5Pins; Thermal Protection: Ye