onsemi NCP301LSN27T1G
NCP301 Series 2.7 V Threshold 10 V Supply Voltage Supervisor Detector - TSOP-5
EOL
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP301LSN27T1G.
Upverter
Technical Drawing1 pageIl y a 5 ans
Datasheet26 pagesIl y a 8 ans
Newark
HQonline
onsemi
IHS
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2000-07-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusLAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
NCP303 Series 2.7 V Threshold 10 V Supply Voltage Supervisor Detector - TSOP-5
NCP300 Series 2.7 V Threshold 10 V Supply Voltage Supervisor Detector - TSOP-5
NCP302 Series 2.7 V Threshold 10 V Supply Voltage Supervisor Detector - TSOP-5
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP301LSN27T1G fournies par ses distributeurs.
Voltage Detector Series with Open Drain N-Channel Output 2.7 V, Reset Low
NCP301LSN27T1G, VOLTAGE SUPERVISOR 2.754V MAX., 5-PIN TSOP
VOLTAGE DETECTOR Power Supply Support Circuit, Fixed, 1 Channel, +2.7V, CMOS, PDSO5
Processor Supervisor 2.7V 1 Active Low/Open Drain 5-Pin TSOP T/R
V DETECTR, 2.7VTH, OP DRN, ACT LW, 5TSOP; Threshold Voltage: 2.7V; No. of Supervisors / Monitors: 1Monitors; Supply Voltage Min: 800mV; Supply Voltage Max: 10V; Reset Type: Active-Low; Digital IC Case: TSOP; No. of Pins: 5Pins;