onsemi NCP152MX300300TCG
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 3.0V/3.0V, Active Discharge
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP152MX300300TCG.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 3 ans
Datasheet19 pagesIl y a 3 ans
Farnell
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2014-02-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
Pièces détachées
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 2.8V/1.2V, Active Discharge
Texas InstrumentsTLV7101828DSER
200-mA, low-IQ, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable
Texas InstrumentsTLV7111830DSER
IC REG LIN 1.8V/3V 200MA 6WSON / Over-Current and Thermal Protection
Texas InstrumentsTLV711285285DDSER
200-mA, high-PSRR, dual-channel low-dropout voltage regulator with enable & active pulldown
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 1.5V/2.8V, Active Discharge
LDO Regulator, 150 mA, Dual Output, Low Iq, High PSRR 2.8V/1.8V, Active Discharge
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP152MX300300TCG fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator Pos 3V3V 0.15A/0.15A 6-Pin XDFN EP T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 2 Output, 3V1, 3V2, CMOS, PDSO6
IC REG LINEAR 3V/3V 150MA 6-XDFN
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 150mV 0.45mm 150mA 150mA -40C~85C