onsemi NCP1239KD65R2G
AC DC Controller Fixed Frequency Current Mode Controller Single Flyback 7-Pin SOIC T/R
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi NCP1239KD65R2G.
IHS
Datasheet29 pagesIl y a 2 ans
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2017-11-03
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE, NOT REC (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions de onsemi NCP1239KD65R2G fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Fixed Frequency Current Mode Controller for Flyback Converter with HV startup
Switching Controller, Current/voltage-mode, 70kHz Switching Freq-Max, PDSO7
AC to DC SwitchingConverter Flyback 65kHz T/R 7-Pin SOIC
65kHz 8.8V~35V SOP-7 AC-DC Controllers & Regulators ROHS
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
ON SEMICONDUCTOR,NCP1239KD65R2G
PWM CONTROLLER, 65KHZ, 0.5A, SOIC-7; Input Voltage: 35V; Output Voltage: -; Output Current: 500mA; Supply Voltage Min: -; Supply Voltage Max: -; Controller IC Case Style: SOIC; No. of Pins: 7Pins; Frequency: 65kHz; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)