onsemi MC33269T-3.3G
MC33269 Series 800 mA 3.3 V Fixed Output SMT LDO Voltage Regulator - TO-220AB
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi MC33269T-3.3G.
IHS
Datasheet15 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.68%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsTLV1117CKCT
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.7V 0.8A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Texas InstrumentsTLV1117CKCS
800-mA, 15-V, linear voltage regulator 3-TO-220 0 to 125
Linear Voltage Regulator, 1 A, 5 V, Negative Vout: -8.0 V; 2%; TJ = 0°C to +125°C
onsemiMC7924BTG
Linear Voltage Regulator, 1 A, 5 V, Negative Vout: -24 V; 4%; TJ = -40°C to +125°C
onsemiMC7906CT
1.0 A Negative Voltage Regulators | IC REG LINEAR -6V 1A TO220AB
STMicroelectronicsL7824ACV-DG
LDO Regulator Pos 24V 1A 3-Pin TO-220 Tube
Descriptions
Descriptions de onsemi MC33269T-3.3G fournies par ses distributeurs.
MC33269T-3.3G, LDO VOLTAGE REGULATOR,800MA,3.3V 1%,MAXIMUM OF 20 VIN,3-PIN TO-220
IC, VOLTAGE REGULATOR; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 20V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 800mA; Dropout Voltag