onsemi MC33269ST-3.3T3G
MC33269 Series 800 mA ADJ Output Surface Mount LDO Voltage Regulator - SOT-223
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi MC33269ST-3.3T3G.
HQonline
Datasheet13 pagesIl y a 17 ans
Datasheet13 pagesIl y a 15 ans
IHS
Newark
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.56%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
NCP1117 Series 1 A 3.3 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
NCP1117 Series 1 A 2.5 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
Texas InstrumentsTLV1117-33IDCY
Low Drop Out (LDO) Regulator Position 3.3 Volt 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 / LDO Regulator Pos 1.25V to 18.8V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Texas InstrumentsTLV1117-50IDCY
75dB(120Hz) 5mA Fixed 800mA 1 5V 6.4V 5V 15V 1.3V@ 800mA 0.4% 0.2% SOT-223-4 1.8mm
Texas InstrumentsTLV1117-50CDCY
Fixed Low Dropout Voltage Regulator Rohs Compliant: Yes |TEXAS INSTRUMENTS TLV1117-50CDCY.
Descriptions
Descriptions de onsemi MC33269ST-3.3T3G fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator Pos 3.3V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Avnet Japan
LDO Regulator, 800 mA Vout: 3.3 V
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.35V Dropout, BIPolar, PSSO3
IC REG LINEAR 3.3V 800MA SOT-223
Low voltage differential Regulator (LDO)
VOLTAGE REGULATORS, LDO, 3.3V ADJ 800MA
MC33269 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1V 1.65mm 800mA -40C~125C
IC, VOLTAGE REGULATOR; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 5.3V; Input Voltage Max: 20V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 800mA; Dropout Vol