onsemi FCH041N65EF-F155
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FRFET®, 650 V, 76 A, 71 mΩ, TO-247
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi FCH041N65EF-F155.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 6 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Master Electronics
onsemi
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-20.80%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSTWA88N65M5
N-channel 650 V, 0.024 Ohm typ., 84 A MDmesh M5 Power MOSFET in TO-247 long leads package
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FRFET®, 600 V, 76 A, 41 mΩ, TO-247
MOSFET N-CH 600V 76A TO247-3 / N-Channel 600 V 76A (Tc) 595W (Tc) Through Hole TO-247-3
STMicroelectronicsSTW65N65DM2AG
MOSFET Automotive-grade N-channel 650 V,42 mOhm typ 60 A MDmesh DM2 Power MOSFET
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® III, Easy Drive, 650 V , 75 A, 23 mΩ, TO-247
SIHG73N60E-GE3 N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 73 A, 600 V, 3-PIN TO-247AC
Descriptions
Descriptions de onsemi FCH041N65EF-F155 fournies par ses distributeurs.
Trans MOSFET N-CH 650V 76A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Rail
650V 76A 41m´Î@10V38A 595W 5V@7.6mA N Channel TO-247AC MOSFETs ROHS
595W(Tc) 20V 5V@7.6mA 298nC@ 10 V 1N 650V 41m¦¸@ 38A,10V 76A 12.56nF@100V TO-247-3 15.87mm*4.82mm*20.82mm
FCH041N65EF - POWER MOSFET, N-CH
Superfet2 650V, 44 Mohm, Frfet / Rail
MOSFET, N-CH, 650V, 76A, TO-247-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 76A; Drain Source Voltage Vds: 650V; On Resistance Rds(on): 0.036ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 5V; Po