onsemi FAN53611AUC18X
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi FAN53611AUC18X.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 2 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Electro Sonic
onsemi
Fairchild Semiconductor
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+20.65%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2015-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Pièces détachées
Switching Regulator, Current-mode, 1.6A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA9
Texas InstrumentsLM3262TMX/NOPB
6MHz, 800mA Miniature, Adjustable, Step-Down DC-DC Converter with Bypass 9-DSBGA -30 to 90
Texas InstrumentsLM3241TLE/NOPB
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.6V to 3.4V 0.75A 6-Pin DSBGA T/R
Texas InstrumentsLM3242TME/NOPB
6MHz, 750mA Miniature, Adjustable, Step-Down DC-DC Converter with Bypass 9-DSBGA -30 to 90
Descriptions
Descriptions de onsemi FAN53611AUC18X fournies par ses distributeurs.
6MHz, 600mA / 1A Synchronous Buck Regulator
Buck Yes 6MHz Fixed 1 1.8V 1.8V 5.5V 2.3V UFBGA-6,WLCSP , 1.16mm*860¦Ìm*586¦Ìm
ALSO REQUIRE PFM CONTROL TECHNIQUE Tape & Reel (TR) Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) ACTIVE (Last Updated: 1day ago) DC to DC switching regulator 3.6V 0.86mm 1A 6MHz
Dc/Dc Conv, Sync Buck, 6Mhz, 85Deg C; No. Of Outputs:1Outputs; Topology:Synchronous Buck (Step Down); Input Voltage Min:2.3V; Input Voltage Max:5.5V; Max Output Current:1A; Ic Case/Package:Wlcsp; No. Of Pins:6Pins; Efficiency:92% Rohs Compliant: Yes |Onsemi FAN53611AUC18X