onsemi FAN53611AUC13X
6 MHz, 600mA / 1 A Synchronous Buck Regulator | IC REG BUCK 1.3V 1A 6WLCSP
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi FAN53611AUC13X.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 4 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Newark
onsemi
Fairchild Semiconductor
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2012-06-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2022-12-30
LTD Date2023-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 3300kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Texas InstrumentsLM3281YFQR
3.3-V, 1.2-A, 6-MHz Mini Step-Down DC-DC Converter 6-DSBGA -30 to 90
Texas InstrumentsLM2830ZSDX/NOPB
High Frequency 1.0A Load - Step-Down DC-DC Regulator 6-WSON -40 to 125
Texas InstrumentsLMR10510YSD/NOPB
3V to 5.5V, 1A Step-Down DC/DC Switching Regulator in SOT-23 Package 6-WSON -40 to 125
Descriptions
Descriptions de onsemi FAN53611AUC13X fournies par ses distributeurs.
Buck Yes 6MHz Fixed 1 1.3V 1.3V 5.5V 2.3V BGA , 1.16mm*860¦Ìm*380¦Ìm
Conv DC-DC 2.3V to 5.5V Step Down Single-Out 1.3V 1A 6-Pin WLCSP T/R
FAN53611 ALSO REQUIRE PFM CONTROL TECHNIQUE Tape & Reel (TR) ACTIVE (Last Updated: 1day ago) DC to DC switching regulator 3.6V 1.16mm 1A 6MHz