onsemi FAN53611AUC115X
6 MHz, 600mA / 1 A Synchronous Buck Regulator | IC REG BUCK 1.15V 1A 6WLCSP
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour onsemi FAN53611AUC115X.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 4 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Newark
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Fairchild Semiconductor
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-06-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2022-12-30
LTD Date2023-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 days ago)
Pièces détachées
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Switching Regulator, Voltage-mode, 1A, 3300kHz Switching Freq-Max, PBGA6
Buck Converter, DC-DC, High Efficiency, Adjustable Output Voltage, Low Ripple, 1.7 MHz, 1 A
Texas InstrumentsLM3281YFQR
3.3-V, 1.2-A, 6-MHz Mini Step-Down DC-DC Converter 6-DSBGA -30 to 90
Texas InstrumentsLM3241TLE/NOPB
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 0.6V to 3.4V 0.75A 6-Pin DSBGA T/R
Texas InstrumentsLM2830ZSDX/NOPB
High Frequency 1.0A Load - Step-Down DC-DC Regulator 6-WSON -40 to 125
Descriptions
Descriptions de onsemi FAN53611AUC115X fournies par ses distributeurs.
Switching Regulator, 1A, 6600kHz Switching Freq-Max, PBGA6
ALSO REQUIRE PFM CONTROL TECHNIQUE Tape & Reel (TR) Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) ACTIVE (Last Updated: 23hours ago) DC to DC switching regulator 3.6V 0.4mm 1A 6MHz
Dc/Dc Conv, Sync Buck, 6Mhz, 85Deg C; Topology:Synchronous Buck (Step Down); Input Voltage Min:2.3V; Input Voltage Max:5.5V; Dc/Dc Converter Ic Case:Wlcsp; No. Of Pins:6Pins; Output Current:1A; Switching Frequency:6Mhz Rohs Compliant: Yes |Onsemi FAN53611AUC115X