Omron Z-15HQ21-B
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 15A, 14VDC, 3.88mm, Screw Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron Z-15HQ21-B.
Electro Sonic
Datasheet28 pagesIl y a 10 ans
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-71.43%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.40
Introduction Date2007-03-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 8 months ago)
LTB Date2014-03-31
LTD Date2014-03-31
Pièces détachées
Limit Switch 15A 250VAC (VDC Rated) Contact SPDT 1NO 1NC Contacts Lever Head Spring Return
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPDT MOMENTARY 15A 14VDC 4mm PANEL MOUNT
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 2.5N Screw Mount Screw
Snap Acting/Limit Switch, 2A, 48VDC, Quick Connect Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
Snap Acting/Limit Switch, 2A, 48VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
Descriptions
Descriptions de Omron Z-15HQ21-B fournies par ses distributeurs.
On-Mom SPDT 2N~2.85N 3.6mm 20000000Cycles 500000Cycles 15A(AC),2A(DC) SPDT , 49.2mm*17.45mm
SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 125V