Omron Z-15GW2-B7-K
Snap Action Switch, Hinge Roller, Lever Actuator, SPDT, 15 A at 480 V AC Contact Rating
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron Z-15GW2-B7-K.
Upverter
Datasheet28 pagesIl y a 10 ans
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-43.42%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces détachées
Switch Snap Action SPDT Short Roller Lever Screw 15A 480VAC 250VDC 1.56N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 1.96N Screw Mount Screw
HoneywellBZ-R330-P4
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.43mm, Screw Terminal, Panel Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Screw 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 3.42N Screw Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Roller Plunger Screw 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 3.42N Panel Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Button Screw 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 3.42N Screw Mount
Descriptions
Descriptions de Omron Z-15GW2-B7-K fournies par ses distributeurs.
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Roller Lever 15A 250VAC 250VDC 186.42VA 0.98N Screw Mount Screw
IP00 Snap Action Limit Switch, Roller Lever, Thermosetting Resin, NO/NC, 500V
IP67 Snap Action Limit Switch; Roller Plunger; ; NO/NC; 480V
General purpose basic switch, hinge roller lever, SPDT, 15 A, screw terminals
MICROSWITCH, ROLLER LEVER, SPDT 15A 250V; Microswitch Type:Standard; Microswitch Actuator:Hinge Roller Lever; Contact Configuration:SPDT; Switch Terminals:-; Contact Current Max:15A; Contact Voltage DC Nom:250V RoHS Compliant: Yes