Omron V-10G5-1C25-K
Snap Action Switch N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Quick Connect 10A 250VAC Screw Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron V-10G5-1C25-K.
Master Electronics
Datasheet16 pagesIl y a 21 ans
element14 APAC
Farnell
Sager Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-62.88%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-06-30
Pièces détachées
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 250VAC 0.25N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 10A 250VAC 250VDC 248.57VA 1.96N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
Descriptions
Descriptions de Omron V-10G5-1C25-K fournies par ses distributeurs.
Miniature Basic Switch, V10M0004F ;V-10G5-1C25-K BY OMI | Omron Automation V-10G5-1C25-K BY OMI
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Microswitch, Roller Lever Spdt 10A 250V; Microswitch Type:snap Action; Microswitch Actuator:hinge Roller Lever; Contact Configuration:spdt; Switch Terminals:quick Connect; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc Rohs Compliant: Yes