Omron V-10G5-1C24-K
Switch; Miniature; Short Hinge Roller Lever; 10 A; 250/125 VAC; Snap-Action
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron V-10G5-1C24-K.
Master Electronics
Datasheet16 pagesIl y a 21 ans
element14 APAC
Farnell
Sager Electronics
element14
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+24.56%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date1998-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 10A 250VAC 250VDC 248.57VA 1.96N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 5A 250VAC 0.25N Screw Mount Quick Connect
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 0.98N Screw Mount
Descriptions
Descriptions de Omron V-10G5-1C24-K fournies par ses distributeurs.
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 10A, 8VDC, 2.5mm, Quick Connect Terminal, Short Hinge Roller Lever Actuator, Panel Mount
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Quick Connect 10A 250VAC 250VDC 248.57VA 1.18N Screw Mount
Microswitch, Roller Lever Spdt 10A 250V; Microswitch Type:snap Action; Microswitch Actuator:hinge Roller Lever; Contact Configuration:spdt; Switch Terminals:quick Connect; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Dc Nom:250Vdc Rohs Compliant: Yes