Omron MJN3C-N-AC120
Power/signal Relay 3PDT Momentary 2000MW (coil) 10A (contact) 28VDC (contact) Panel Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron MJN3C-N-AC120.
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 23 ans
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-86.21%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2000-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Relay, E-Mech, Gen Purp, 3Pdt, 10A, Ctrl-V 120Ac, Vol-Rtg 120/240 Ac, 28 Dc
Power Relay 120VAC 1.7KOhm 10A 3PDT(38.73x35.56x55.49)mm Socket
Phoenix Contact2834290
PLUGGABLE OCTAL RELAY WITH POWER CONTACTS
Weidmuller8690560000
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 2300mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Weidmuller8690550000
Descriptions
Descriptions de Omron MJN3C-N-AC120 fournies par ses distributeurs.
Electromechanical Relay 3PDT 10A 120VAC 1.7KOhm Socket
POWER RELAY, 3PDT, 120VAC, 10A, PLUG IN Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VAC Nom:120V; Contact Current Max:10A; Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:28V; Coil Resistance:2250ohm; Contacts:3PDT; Coil Type:AC
Relay, 3Pdt, 240Vac, 28Vdc, 10A; Contact Configuration:3Pdt; Coil Voltage:120Vac; Contact Current:10A; Product Range:Mjn Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240V; Relay Terminals:Quick Connect Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation MJN3C-N-AC120