Omron G6B-2114P-1-US-DC12
Relay, E-mech, Gen Purp, Spst-no, Spst-nc, 5A, Ctrl-v 12DC, 380VAC, Pcb
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron G6B-2114P-1-US-DC12.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 10 ans
Omron
Farnell
Sager Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.09%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Electromechanical Relay SPST-NO/SPST-NC 5A 12VDC 480Ohm Through Hole
PanasonicDSP1-DC12V
Relay; 8 A @ 250 VAC, 5 A @ 30 VDC; 12 V; Miniature Power; 25 mA (Nom.); -40 de
Electromechanical Relay SPST-NO 5A 12VDC 400Ohm Through Hole
Pcb Power Relay Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G6BK-1114P-US-DC12.
PanasonicALDP109W
Power Relay 9VDC 3DC/5AAC SPST-NO(20.2x6.9x14.9)mm THT
PanasonicPQ1A-9V
Power Relay SPST 5A 9V Solder Through Hole Carton
Descriptions
Descriptions de Omron G6B-2114P-1-US-DC12 fournies par ses distributeurs.
General Purpose Relay, G6B Series, Power, Non Latching, Spst-No, Spst-Nc, 12 Vdc, 5 A Rohs Compliant: Yes |Omron G6B2114P1US DC12
POWER RELAY SPST-NO/NC 12VDC 5A PC BOARD Relay Type:General Purpose; Coil Voltage VDC Nom:12V; Contact Current Max:5A; Contact Voltage AC Nom:250V; Contact Voltage DC Nom:30V; Coil Resistance:480ohm; Contacts:SPST-NO+SPST-NC
RELAY, 1NO, 1NC, 250VAC, 30VDC, 5A; Contact Configuration: SPST-NO, SPST-NC; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 5A; Product Range: G6B Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 250VA