Omron G5RL-K1A-E-DC24
Omron G5RL-K1A-E-DC24 Relay 1 Form A SPST Power/Signal 24V Coil
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron G5RL-K1A-E-DC24.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 26 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.76%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2014-03-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29x12.7x15.7)mm THT
PanasonicJC1AF-S-DC24V
Compact Power Relay, 1 Form A, 15A 250VAC 15A 30VDC, Plug in
Power Relay 24VDC 20A SPST-NO(47.5x28.5x19.1)mm Top Mount / RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 24V
Omron G5RL-1A-E-HR-DC24 Power Relay 24V DC 5A SPST Through Hole
Silver Alloy() 24V 16A Normal Open:1A(SPST-Normal Open) DIP,12.5x28.8mm Power Relays ROHS
TE Connectivity1415039-1
Power Relay, Spst-No, 24Vdc, 16A, Thd Rohs Compliant: Yes |Schrack Te Connectivity 1415039-1
Descriptions
Descriptions de Omron G5RL-K1A-E-DC24 fournies par ses distributeurs.
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
Power/Signal Relay, 1 Form A, SPST, 31.2VDC (Coil), 16A (Contact), 24VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output
Electromechanical Relay SPST-NO 16A 24VDC Through Hole
General Purpose Relay, G5Rl-K Series, Power, Latching Dual Coil, Spst-No, 24 Vdc, 16 A Rohs Compliant: Yes |Omron G5RLK1AE DC24
RELAY, SPST-NO, 250VAC, 24VDC, 16A; Contact Configuration: SPST-NO; Coil Voltage: 24VDC; Contact Current: 16A; Product Range: G5RL-K Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Latching Dual Coil; Contact Voltage VAC: 250V