Omron G5NB-1A4-E-DC12
Pcb Power Relay, G5NB Series, Sealed, High Capacity, Spst-no, 5A, 12VDC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron G5NB-1A4-E-DC12.
Omron
Datasheet6 pagesIl y a 21 ans
JRH Electronics
Electro Sonic
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+183%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2009-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicALDP112W
Electromechanical Relay 12VDC 720Ohm 5A SPST-NO (20.5x7.2x15.3)mm THT Power Relay
TE Connectivity1461353-5
12V AgSnO2 5A Normal Open:1A(SPST-Normal Open) Plugin Power Relays ROHS
PCB POWER RELAY, G5NB SERIES, HIGH CAPACITY, GENERAL PURPOSE, SPST-NO, 5A, 12VDC
PanasonicALDP109W
Power Relay 9VDC 3DC/5AAC SPST-NO(20.2x6.9x14.9)mm THT
PanasonicALDP105W
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 5V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 5VDC Coil Through Hole
Omron G5NB-1A-E-DC5 Power PCB Relay SPST-NO 5VDC 3A 250VAC
Descriptions
Descriptions de Omron G5NB-1A4-E-DC12 fournies par ses distributeurs.
Electromechanical Relay SPST-NO 5A 12VDC 720Ohm Through Hole
Omron G5NB-1A4-E-DC12 PCB Relay 16A 12VDC SPST Compact Design
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.017A (Coil), 12VDC (Coil), 200mW (Coil), 3A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output
General Purpose Relay, G5Nb Series, Power, Non Latching, Spst-No, 12 Vdc, 3 A Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G5NB1A4E DC12
Electromagnetic relay; contact rating current 5A; coil voltage 12VDC; make contact (1A); coil power 200mW; 3A/30VDC; 5A/250VAC
RELAY, SPST-NO, 125VAC, 30VDC, 3A; Contact Configuration: SPST-NO; Coil Voltage: 12VDC; Contact Current: 5A; Product Range: G5NB Series; Relay Mounting: Through Hole; Coil Type: Non Latchi; Available until stocks are exhausted