Omron G3NA-420B-DC5-24
Relay; SSR; 400VAC Load Pwr; 20A Rtd Load; Zero Cross; 5-24VDC In; Screw Term.; w/Cover
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron G3NA-420B-DC5-24.
Omron
Datasheet18 pagesIl y a 23 ans
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Pièces détachées
Relay SSR 5mA 30V DC-IN 25A 528V AC-OUT 4-Pin
SOLID-STATE RELAY, 1 PHASE, 25A 200-480VAC, WITH HEAT SINK, DIN RAIL MOUNT
Sensata /CrydomLR1200480D25
Description IC,Normally-Open PC-Mount Solid-State Relay,1-CHANNEL,Module
Sensata /CrydomCKRD4820
Relay; SSR; Zero-Switching; Cur-Rtg 20A; Ctrl-V 4-32DC; Vol-Rtg 48-530AC; Box Clamp
SensataCKRA4820
Solid State Relays - Industrial Mount DIN SSR 530VAC/20A 9 0-280VAC In,ZC
MagnecraftW6425DSX-1
Relay, 48 to 480 VAC, Solid State, 25 A, SPST, 83, 250, 625, 520, 1150 A, 10 mA
Descriptions
Descriptions de Omron G3NA-420B-DC5-24 fournies par ses distributeurs.
Relay SSR 5mA 32V DC-IN 20A 528V AC-OUT 4-Pin
Relay; SSR; 6.2 mm; ; 100 microA to 3A; 24 VDC; Screw Terminals
Solid State Relays - Industrial Mount SOLID STATE RELAY
OMRON G3NA-420B-DC5-24 Puck Style Solid State Relay, 5 to 24VDC. More details: Solid State Relay, Max. Output w/Heat Sink 20A, Input Voltage 5 to 24VDC, Voltage Output 200 to 480VAC, Turns On At Zero Cross, 3 Phase, Switch Type Photocoupler, Case Color Beige, Standards UL, CSA