Omron E2KL26MC1
Liquid Level Sensor 12-26MM Dia. NPN Output Normally Open, E2K Series
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron E2KL26MC1.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 20 ans
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2005-09-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Proximity sensor, inductive, non-shielded, Rectangular, 20mm, 3 wire, NPN, NC, 2 m cable
Proximity sensor, inductive, unshielded, rectangular, 20 mm, 3-wire, NPN NO, 2 m cable
Proximity sensor, capacitive, 34mm dia, unshielded, 25mm, DC, 3-wire, PNP-NO, 2m cable
Descriptions
Descriptions de Omron E2KL26MC1 fournies par ses distributeurs.
Level Sensor Capacitive 24V 3-Pin
Liquid Level Sensor, Open-collector, Abs
Capacitive, Liquid level sensing, 12 to 26mm tube, NPN
12mm~26mm 3-Wire,NPN-NO 12V 12mA 24V 43mm*24mm*20mm
Proximity Sensors CAP PROX NO NPN12-26mmDia2mCbl
SENSOR PROX CAP 12-26MM IP66 BOX
E2KL26MC1, OMRON INDUSTRIAL PRODUCTS
Liquid Level Sensor, Npn, 10.8-30Vdc; Product Range:E2K-L Series; Output Current:100Ma; Sensor Output Type:Npn Open Collector; Supply Voltage Dc Max:30V; Supply Voltage Dc Min:10.8V Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation E2KL26MC1