Omron E2FM-X1R5B1-M1
Proximity Sensor NO PNP 1.5mm 12V to 24VDC 3-Pin
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron E2FM-X1R5B1-M1.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 3 ans
Electro Sonic
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-65.85%
Chaîne d'approvisionnement
Introduction Date2012-05-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2026-01-31
LTD Date2026-03-31
Pièces détachées
Omron E2EQ Series, Spatter-resistant Fluroresincoated Proximity Sensor
Proximity Sensor NO PNP 5mm 12V to 24VDC 3-Pin
OMRON INDUSTRIAL AUTOMATION E2FMX2B1M1 PROXIMITY SENSOR, INDUCTIVE, 2MM, 10-30VDC
Descriptions
Descriptions de Omron E2FM-X1R5B1-M1 fournies par ses distributeurs.
Inductive Sensor, 0mm Min, 1.5mm Max, Cylindrical, Flush Mount
Proximity Sensor; M8 Sr 1.5mm; PNP M12
Proximity sensor, inductive, stainless steel face & body, long body, M8, shielded, 1.5mm, DC, 3-wire, PNP-NO, M12 plug-in
Dc3 Wire, pnp, m8 Body, m12 Conn |Omron Industrial Automation E2FMX1R5B1M1
Omron E2FM-X1R5B1-M1 Proximity Sensors
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYLIND
6 Digit; LCD; Counter; 5kHz; 12 - 24 Vdc