Omron DZ-10GW22-1A
Snap Action Switch, Hinge Roller, Lever Actuator, DPDT, 10 A at 240 V AC Contact Rating
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron DZ-10GW22-1A.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 10 ans
Omron
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.67%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2007-03-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Pièces détachées
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH DPDT MOMENTARY 10A 30VDC 1.83mm PANEL MOUNT
Snap Action Switch, Hinge, Lever Actuator, DPDT, 10 A at 240 V AC Contact Rating
Honeywell1TB1-2
Miniature Snap Action Switch, Pin, Plunger Actuator, DPDT, 10A @ 240V AC Contact Rating
Honeywell1TB1-3
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Plunger 10A 250VAC 3.61N Screw Mount Solder
Honeywell1TB25-17
Switch Snap Action N.O./N.C. DPDT Plunger Quick Connect 10A 250VAC 372.85VA 3.61N Screw Mount
Descriptions
Descriptions de Omron DZ-10GW22-1A fournies par ses distributeurs.
Snap Acting/Limit Switch, DPDT, Momentary, 10A, 30VDC, 0.9mm, Solder Terminal, Short Hinge Roller Lever Actuator, Panel Mount
Switch Snap Action N.O./N.C. DPDT Short Hinge Roller Lever 10A 250VAC 250VDC 186.42VA 3.92N Screw Mount Solder
Basic switch, short hinge roller lever, 10 A, DPDT, solder terminals
SWITCH SNAP ACTION DPDT 10A 125V