Omron D3V-21G-2C4A-K
Switch Snap Action N.C. SPST Pin Plunger Quick Connect 21A 250VAC 250VDC 1.23N Screw Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron D3V-21G-2C4A-K.
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 10 ans
Omron
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
HoneywellV7-1C37D8
Miniature Snap Action Switch, Pin, Plunger Actuator, 1NC, 15A @ 240V AC Contact Rating
HoneywellV7-1C27E9-263
Snap Acting/Limit Switch, SPST, Momentary, 0.5A, 125VDC, 4.24mm, Quick Connect Terminal, Steel Lever Actuator, Panel Mount
HoneywellV7-1C29D8
Switch Snap Action N.O. SPST Plunger Quick Connect 15.1A 277VAC 250VDC 372.85VA 1.47N Screw Mount
PanasonicAM51661A53N-A
AM5 SWITCH 16A SPST-NO SHRT HNG
Switch Snap Action N.O. SPST Pin Plunger Quick Connect 16A 250VAC 250VDC 372.85VA 1.96N Screw Mount
Round (Pin Plunger) D3V 0.012 (0.3mm) Chassis Mount Snap Switch 0.579 (14.7mm) 16A 250V 50gf
Descriptions
Descriptions de Omron D3V-21G-2C4A-K fournies par ses distributeurs.
Snap Acting/Limit Switch, SPST, Momentary, 21A, 8VDC, 2.2mm, Quick Connect Terminal, Plunger Actuator, Panel Mount
Basic / Snap Action Switches MINIATURE BASIC SWITCH
MICROSWITCH, SPST-NC, 21A, 250V, 1.23N;