Omron D3V-16G-3C25-K
Switch Snap Action N.O. SPST Pin Plunger Quick Connect 16A 250VAC 250VDC Screw Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron D3V-16G-3C25-K.
JRH Electronics
Datasheet12 pagesIl y a 10 ans
Omron
element14 APAC
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-52.05%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2015-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
HoneywellV7-1B37D8
Switch Snap Action N.C. SP Plunger Quick Connect 11A 277VAC 250VDC 1.47N Screw Mount
HoneywellV7-2B27D8-022
Switch Snap Action N.O. SPST Lever 11A 277VAC 250VDC 248.57VA 0.4N Screw Mount Quick Connect
HoneywellV7-2B27E9
Switch Snap Action N.O. SPST Pin Plunger Quick Connect 11A 277VAC 0.74N Screw Mount
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPST MOMENTARY 16A 8VDC 11mm PANEL MOUNT
Switch Snap Action N.O. SPST Plunger Quick Connect 16A/0.3A 250VAC 250VDC 1.96N Panel Mount
SNAP ACTING/LIMIT SWITCH SPST MOMENTARY 16A 8VDC 2.4mm PANEL MOUNT
Descriptions
Descriptions de Omron D3V-16G-3C25-K fournies par ses distributeurs.
SWITCH SNAP ACT SPST-NO 16A 250V
Off-Mom SPST-NO 2N 1mm 10000000Cycles 100000Cycles 16A 1.2¡ã 37.8mm*21.6mm
Basic / Snap Action Switches MINIATURE BASIC SWITCH
Switch, Pin Plunger, Spst-No, 250V, 16A; Microswitch Type:Miniature; Microswitch Actuator:Pin Plunger; Contact Configuration:Spst-No; Switch Terminals:Quick Connect; Contact Current Max:16A; Contact Voltage Dc Nom:- Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components D3V-16G-3C25-K