Omron A16L-JGA-24-2
Pushbutton Switch, DPDT, Alternate, 3A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron A16L-JGA-24-2.
IHS
Datasheet28 pagesIl y a 20 ans
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.33
Introduction Date2009-03-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-12-31
LTD Date2024-06-30
Pièces détachées
NKK SwitchesUB26KKW015F-FF
SWITCH, P/B, DPDT, ON-ON, SQUARE, SNAP-IN, GREEN LED, GREEN/GREEN CAP,5A,125VAC, SOLDER
NKK SwitchesUB26KKW015F-AB
SWITCH, P/B, DPDT, ON-ON, SQUARE, SNAP-IN, GREEN LED, CAP W/ WINDOW,5A,125VAC, SOLDER
NKK SwitchesUB226KKW015F-3JF
Pushbutton Switch, DPDT, On-on, Alternate, 5A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Switch; Pushbutton; NON-Illuminated; DPDT; SQUARE 2 SIDES GUARDED; BLUE; Momentary
Descriptions
Descriptions de Omron A16L-JGA-24-2 fournies par ses distributeurs.
Switches - 16mm Pushbutton Switches DPDT ALT RECT 24V GR IP40 LED Illuminated
Pushbutton; Illuminated; A16 Series; IP40 RecGrn ALT 24V DPDT
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
Il Pb Ip40 Recgrn Alt 24V Dpdt |Omron Electronic Components A16LJGA242