Omron A16L-ARM-5-1
Pushbutton Switch, SPDT, Momentary, 3A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron A16L-ARM-5-1.
IHS
Datasheet28 pagesIl y a 20 ans
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.31
Introduction Date2009-03-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-12-31
LTD Date2024-06-30
Pièces détachées
C&K Components8168SHZQE2
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Alternate, 6A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
C&K Components8161J86ZQE223
Pushbutton Switch, SPDT, On-on, Latched, 6A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
C&K Components8161J86ZGE223
Descriptions
Descriptions de Omron A16L-ARM-5-1 fournies par ses distributeurs.
Switches - 16mm Pushbutton Switches SPDT MOM SQ 5V RED IP40 LED Illuminated
Pushbutton; Illuminated; A16 Series; IP40 SQ RED MOM 5V SPDT
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V