Omron A16L-AGM-5D-2
Pushbutton Switch, DPDT, Momentary, 3A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron A16L-AGM-5D-2.
IHS
Datasheet28 pagesIl y a 20 ans
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.31
Introduction Date2009-03-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-12-31
LTD Date2024-06-30
Pièces détachées
Pushbutton Switch DPDT On-On (momentary) 24VAC 5A/125Vac 3A/250V 3A/30Vdc Green
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-ON, 125V AC/24V DC, SOLDER, IP65, LA SERIES
Pushbutton Switch, DPDT, Momentary, 6A, 24VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPDT, Latched, 2A, 250VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Descriptions
Descriptions de Omron A16L-AGM-5D-2 fournies par ses distributeurs.
Switches - 16mm Pushbutton Switches DPDT MOM SQ 5V GREEN IP40 Lamp Illum
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
PUSHBUTTON, ILLUMINATED, A16 SERIES, IP40 SQGRN MOM 5VDC DPDT
Il Pb Ip40 Sqgrn Mom 5Vdc Dpdt |Omron Industrial Automation A16LAGM5D2