Omron A165L-TRA-24D-2
Pushbutton Switch, DPDT, Alternate, 3A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Omron A165L-TRA-24D-2.
IHS
Datasheet28 pagesIl y a 20 ans
Electro Sonic
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.33
Introduction Date2009-03-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-12-31
LTD Date2024-06-30
Pièces détachées
Switch, Pushbutton;DPDT, On Off;5A 125VAC;24V LED;Rectangular guard;Red
Switch, Pushbutton, Illuminated, DPDT, LED, 24V, SQUARE GUARD, RED, ALTERNATE
NKK SwitchesUB26KKW015C-CC
Pushbutton Switch, DPDT, On-on, Latched, 5A, 30VDC, 8 PCB Hole Cnt, Solder Terminal, Panel Mount
NKK SwitchesUB226KKW016CF-2B
Pushbutton Switch, DPDT, On-on, Alternate, 5A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
NKK SwitchesUB16KKW01N-C
Pushbutton Switch, SPDT, On-on, Momentary, 5A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Descriptions
Descriptions de Omron A165L-TRA-24D-2 fournies par ses distributeurs.
SWITCH, PUSHBUTTON, ILLUMINATED, DPDT, LED, 24V, ROUND EXTENDED, RED, ALTERNATE
Switches - 16mm Pushbutton Switches DPDT ALT RND 24V RED IP65 LED Illum
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V
Il Pb Rnd Red 24Vdc Led Dpdt |Omron Industrial Automation A165LTRA24D2