Ohmite WNB10RFE
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite WNB10RFE.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
OhmiteWNC10RFET
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteWNC10RFE
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 10Ohm, 1% +/-Tol, 50Ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteWHA10RFET
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.5W, 10ohm, 2.2361V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 9.09ohm, 3.015V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 9.5ohm, 3.0822V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.1623V, 1% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite WNB10RFE fournies par ses distributeurs.
WN SERIES CERAMIC AXIAL WIREWOUND RESISTOR 10OHMS 1% 1W +/-50PPM/DEGC
Res Wirewound 10 Ohm 1% 1W ±20ppm/°C Conformal AXL
1W Mini Molded 10 Ohm 1% Ni Rohs Compliant: Yes |Ohmite WNB10RFE