Ohmite TFSB10K0JE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite TFSB10K0JE.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 12 ans
Sager Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-08-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER5810KJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP300JT-73-10K
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 10000ohm, 750V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
OhmiteOF103JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.5W, 10000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 10000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -450ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite TFSB10K0JE fournies par ses distributeurs.
Axial FIXED RESISTOR TFS 0.217x 0.028Rectangularx0.433L 5.50mmx0.70mmx11.00mm 0.5W 1/2W 10kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film 10K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded AXL
0.5 WATT SURGE RESISTORS 5% | Ohmite TFSB10K0JE
10K¦¸ ¡À5% 500mW ¡À100ppm/¡æ 5.5mm*700¦Ìm*11mm
TFSB10K0JE, OHMITE MANUFACTURING
Res, 10K, 0.5W, Axial, Thick Film; Resistance:10Kohm; Product Range:Tfs Series; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:3.5Kv; Resistor Technology:Thick Film Rohs Compliant: Yes |Ohmite TFSB10K0JE