Ohmite TBH25P51R0JE
Res Thick Film 51 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Molded TO-220 RDL Automotive Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Ohmite TBH25P51R0JE.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
Farnell
Sager Electronics
DigiKey
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+14.63%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Stackpole ElectronicsTR35JBC51R0
Res Power Film 51 Ohm 5% 2.5/35W ±50ppm/C Molded TO-220 RDL Bulk
Stackpole ElectronicsTR50JBC51R0
TO-220-2Full Pack FIXED RESISTOR TR 0.410Lx0.125W 10.41mmx3.18mm 50W 51Ohm ±50ppm/C
Stackpole ElectronicsTR20JBC47R0
Res Power Film 47 Ohm 5% 20W ±50ppm/°C Molded TO-220 RDL Thru-Hole Bulk
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 35W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Thick Film 47 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Molded TO-220 RDL Automotive Tube
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 20W, 50ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Ohmite TBH25P51R0JE fournies par ses distributeurs.
TO-220-2 FIXED RESISTOR TBH 0.402Lx0.187W 10.20mmx4.75mm 25W 51Ohm ±50ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 25W, 51ohm, 350V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, POWER, 51 OHMS, 25 W @ +25 C,+/-5%, 350 V (MAX.), 1000VDC,+/-50 PPM
Thick Film Resistor, 51 Ohm, 25W, 5%; Resistance:51Ohm; Product Range:Tbh Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Thick Film; Product Diameter:- Rohs Compliant: Yes |Ohmite TBH25P51R0JE